Botulino injekcijos

„Viskas yra nuodai, ir viskas yra vaistai. Tik dozė apsprendžia ar tai bus vaistas ar nuodas“,   

 Paracelsas

Botulino toksino terapija – modernus ir efektyvus būdas kovoti su raukšlėmis.

Į botulino toksino injekcijos struktūrą įtrauktas pats stipriausias nuodas – botulino toksinas. Jį gamina mikroorganizmai, gyvenantys maisto produktuose. Tai jis priverčia sprogti skardines, o žmogui užvalgius botulino toksinu užnuodyto maisto, sukeliamas botulizmas, t. y. sunkus apsinuodijimas, paveikiantis nervines skaidulas. Ir būtent šį toksino poveikį nervinėms skaiduloms medikai išmoko panaudoti medicininiais tikslais!  1980 m. oftalmochirurgas Alan‘as Scott‘as pirmą kartą paskelbė vaikų žvairumo gydymo rezultatus. 1984 m. pati griežčiausia ir principingiausia organizacija FDA (Food and Drug Administration – Organizacija, kuri atlieka maisto produktų ir medikamentų kokybės priežiūrą) JAV patvirtino naudojimą remiantis šiomis indikacijomis. 1987 m. buvo užregistruoti pirmieji darbai su botulino toksinu estetinėje medicinoje daktarų A. ir D. Carruthers’ų. Nuo 2002 m. FDA leidžia naudoti botulino toksiną estetinėje medicinoje – pripažįstamas preparato saugumas ir veiksmingumas. Be visų medicininių dokumentų, leidžiančių patį preparatą, jo naudojimo saugumą ir veiksmingumą liudija daugybė (daugiau nei 4 tūkstančiai) mokslinių straipsnių.

Botokso injekcijos padeda sumažinti raumenų mėšlungį, nervinius tikus, raumenų pluoštų spazmus, palengvina sąlygas esant tokioms neurologinėms ligoms, kaip veido trišakio nervo uždegimas, migrena, bet kokios kilmės galvos skausmas, padidėjusį pažastų prakaitavimą odontologijoje naudojamas netaisyklingo sąkandžio gydymui. Bet labiausiai iš visų botoksas visame pasaulyje paklausiausias estetinėje kosmetologijoje.

  žasies kojelės - botulinas  pykčio raukšlės korekcija botulinu 2  botulino injekcijos  1

Injekcijų sušvirkštimas trunka labai trumpai: 20 minučių. Paprastai pokalbis ir pasiruošimas procedūrai trunka ilgiau, pacientas po vizito gali tiesiai keliauti į darbą. Preparatas injekojamas labai plona adata, todėl procedūra maksimaliai neskausminga ir saugi. Taip pat turėtų būti suprantama, kad poveikis nepasireiškia ties „adatos galiuku“. Poveikiui pasirodyt reikia 3-7 dienų, o maksimumą jis pasieks ties 10-14 diena. Po 2 savaičių pakartotinos konsultacijos metu, gydytojas įvertina rezultatus ir esant reikalui atlieka gauto rezultato korekciją (papildomai įvedamos minimalios preparato dozės). Gilių raukšlių pilnai korekcijai kartais papildomai gali prireikti hialurono rūgšties injekcijos (filerių).

Botoksas – rimtas vaistas ir jo naudojimas estetinėje medicinoje, reikalauja žinių, patirties ir visada pagarbaus požiūrio, kadangi dėl šios paslaugos kreipiasi sveiki žmonės.

Svarbu žinoti:

  • Priklausomai nuo procedūros eigos bei gydytojo naudojamos preparato koncentracijos, procedūros metu ar po jos gali atsirasti nežymus paraudimas, laikinas odos sausumas ar paviršinis odos pleiskanojimas. Šie požymiai palaipsniui ir visiškai dings 7 dienų laikotarpyje. Tokios organizmo reakcijos yra visiškai normalios.
  •  Apie visus minėtus atvejus būtina informuoti specialistą ir atvykti kontrolei. Specialistas rekomenduos atitinkamą gydymą.

Po procedūros

Norėdami užtikrinti maksimalų rezultatą, vieną savaitę po estetinės procedūros rekomenduojame:

  • Vengti tiesioginių saulės spindulių ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės (minimalus SPF – 30).
  • Vengti staigių temperatūros pokyčių (pirčių, saunų, stipraus šalčio).
  • Vengti didelių fizinių krūvių.
  • Naudoti pagal Jūsų poreikius parinktus poprocedūrinius produktus.